cambria.pl

Ogródek – jak go zagospodarować

Chciałbyś coś zmienić w swoim domu? Wydaje Ci się, że za mało w nim zieleni, że jest zbyt nudny? Tak naprawdę pomysł na ożywienie domu jest prosty – stworzenia lub rozbudowanie ogródka, zarówno tego tradycyjnego, jak i zimowego. Ogródek wymaga od nas systematycznej pracy, jednak efekty przekonają Cię o tym, że było warto.

 

Ogród tradycyjny

 

Jeżeli kupiliśmy dom, przeważnie dysponujemy też kawałkiem ziemi, którym możemy gospodarować. Nie zawsze ten kawałek jest na tyle duży, by stworzyć wielką plantację, posadzić kwiaty, a dodatkowo wstawić ławę, stół, huśtawkę i trampolinę, ale nawet mały skrawek ziemi możemy zagospodarować w taki sposób, że wykorzystamy go w stu procentach. Zastanówmy się najpierw, jaką funkcję miałby spełniać nasz ogródek. Jeżeli posadziliśmy rośliny, które i tak się nie przyjęły, o które nie mieliśmy czasu dbać, możemy ozdobić go w ciekawy sposób, rezygnując ze zbędnych elementów. Nie zawsze ogródek musi się wiązać z uprawianiem warzyw lub doglądaniem kwiatów. Wszystko zależy od naszej fantazji. Warto w ogrodzie znaleźć miejsce do siedzenia, gdzie będziemy spędzać piękne i słoneczne dnie. Ogród pozwala nam być blisko z naturą, przebywanie w nim wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

 

Ogród zimowy

 

Ogród zimowy jest pewną alternatywą dla tradycyjnego ogródka wtedy, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza. Może on być wypełniony bujną roślinnością, jak i mieć bardziej minimalistyczny charakter – wszystko zależy od jego właściciela. Ogród zimowy ma formę przeszklonego tarasu. Dzięki niemu mamy wrażenie, jakbyśmy byli bliżej przyrody, z drugiej strony jesteśmy jednak oddzieleni szybą od niesprzyjających warunków atmosferycznych. Ogród zimowy pozwala nam więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – popatrzeć na piękno otaczającego nas świata, zrelaksować się z książką na kolanach, a jednocześnie pozostać w suchym i ciepłym pomieszczeniu. Jeżeli nie wiesz, jak wygląda ogród zimowy, chciałbyś poznać pomysły na jego aranżację – zajrzyj na stronę cambria.pl. Odpowiedni charakter ogrodowi zimowemu nadadzą drewniane ramy okienne i drewniane wykończenia, jednak o kolorze wybranych materiałów decydujesz sam.