i-nc.pl

Przygotuj się do treningu

Zamierzasz zacząć na poważnie trenować. Warto przygotować się do tego naprawdę rozsądnie.

 

Trening indywidualny
Wielu osobom wydaje się, że skorzystanie z pomocy trenera na siłowni ma sens dopiero wtedy, gdy chociaż trochę zbudują swoją formę  i będą mogły poszczycić się lepszą kondycją. Nic bardziej mylnego. Wizyty na siłowni warto zacząć właśnie od indywidualnego spotkania z profesjonalistą, który pomoże nam ustalić korzystny dla naszego zdrowia i sylwetki plan treningów. Dzięki niemu unikniemy też kontuzji i bolesnych zakwasów, które są niezwykle uciążliwe.
Nawet, jeżeli koniecznie chcemy zacząć treningi na własną rękę, warto znać przynajmniej kilka podstawowych faktów. Ćwiczenia zaczynamy od treningu cardio, na przykład na bieżni, tak aby przygotować organizm do spalania tłuszczu. Wykonując kolejne serie na różnych urządzeniach ćwiczmy tak, aby się zmęczyć, ale nie „zamęczyć”. Ciągła zadyszka i wykonywanie ćwiczeń ostatkiem sił, nie pomogą nam w efektywnym  trenowaniu. Ważne jest też, aby po zakończonych ćwiczeniach porozciągać się przez kilka minut – dzięki temu, następnego dnia będziemy się w stanie normalnie poruszać, a zakwasy będą praktycznie nieodczuwalne.

Odżywki i suplementy
Żeby nasz trening był bardziej efektywny, możemy sięgnąć także po odżywki i suplementy. Na rynku jest ich całe mnóstwo. Warto zaopatrzać się w sklepach internetowych. Duży wybór produktów ma hurtownia odżywek i-nc.pl. Już od ponad dekady zaopatrza trenujących w odżywki i suplementy z Europy, USA i Kanady.
Dlaczego warto zainwestować w takie produkty? Ze względu na swój skład, przyczynią się do znacznego zwiększenia efektywności naszych treningów. Zawierają na przykład kofeinę, która poprawi naszą koncentrację czy kreatynę, która zwiększa wytrzymałość fizyczną. Magnez i witaminy zawarte w składzie suplementów wspierają metabolizm, pomagają w utrzymaniu formy. Ponadto, tego typu produkty pomagają budować masę mięśniową, dzięki dostarczaniu organizmowi miksu białek.
Jeśli nie wiemy, na jaką odżywkę, bądź suplement się zdecydować, warto zwrócić się do konsultantów, którzy pracują w hurtowniach. Podpowiedzą oni co wybrać pod kątem planowanego przez nas treningu, taki aby osiągnąć jego jak najlepszy efekt.