chemia-forma.pl

Słodki smak dzieciństwa

Niejedna osoba czytająca ten artykuł uśmiechnie się czytając o słodyczach z Niemiec. Zelki Haribo czy batoniki Duplo to słodkie wspomnienie z dzieciństwa, na które czekało się zawsze z utęsknieniem. W czym tkwi sekret smaku słodyczy z Niemiec?

 

Długie oczekiwanie

Pokolenie lat 80 i 90 zapewne pamięta oczekiwanie na paczkę wujka z Niemiec czy powrotu taty z zagranicy. W torbie zawsze znalazły się pyszności dla wszystkich dzieci z rodziny. A i dorośli z pewnością nigdy nie pogardzili słodkościami zza zachodniej granicy. Próżno było szukać w Polsce podobnych produktów, choć i nasze rodzime czekolady niczym nie odbiegały od tych niemieckich. Dlaczego więc na te „nie nasze” patrzymy inaczej, z pewnego rodzaju sentymentem i rozrzewnieniem?

Niemieckie słodycze śmiało wkraczały w świat posocjalistyczny, gdzie półki sklepowe dopiero nieśmiało się zapełniały, a ludzie zaczynali mieć dostęp do różnorodnych produktów. Słodkości były więc namiastką dobrobytu, tego, co czeka na nas na Zachodzie. Duże ilości żelków, czekolad, batoników, cukierków dawały nam nadzieję, że w Polsce kiedyś też będziemy mieć pełen wybór produktów.

Smak nie do podrobienia

Nie można też nie wspomnieć o po prostu doskonałym smaku słodyczy z Niemiec. Wyrazisty smak, przepyszna czekolada i nietuzinkowe połączenia sprawiają, że podniebienia wielu ludzi na całym świecie zostały bezpowrotnie skradzione.

Czy można jeszcze znaleźć ten sam smak?

Choć dzisiaj w Polsce w sklepach możemy znaleźć słodycze z całego świata, a codziennie na półkach znajdują się nowe, jeszcze nieznane produkty, chętnie szukamy tego smaku dzieciństwa. Oryginalne słodycze niemieckie mają smak nie do podrobienia i ciężko je znaleźć. Z potrzeby rynku powstały miejsca, gdzie można zakupić słodkości z zagranicy. Jedną z lepszych ofert ma sklep chemia-forma.pl, gdzie znajduje się cała gama produktów dla miłośników gumowych misiów, wafelków Hanuta, czy czekolady Nussbeisser.