paracross.pl

Zawody przyszłości

Rynek w pracy w Polsce stawia przed młodymi ludźmi spore wymagania. Każdy magister po studiach chciałby od razu znaleźć pracę w zawodzie i zarabiać niemałe pieniądze. Rzeczywistość jest jednak inna. Miesiącami poszukujemy zajęcia, a irytacja w nas rośnie. Co zrobić by uniknąć takich sytuacji? Przede wszystkim pomyśleć o swojej przyszłości dużo wcześniej.

 

Wybór odpowiedniej szkoły

O swoim zawodzie warto pomyśleć już wybierając szkołę średnią. Dziś znakomita większość młodzieży marzy o liceum ogólnokształcącym. Okazuje się jednak, że ogólna wiedza, którą wynosimy z tej szkoły jest niewystarczająca, by od razu po niej podjąć pracę. Wyruszamy więc na studia, wybierając często mało przyszłościowe kierunki, marząc o wielkiej karierze. Rynek pracy jednak potrzebuje specjalistów: hydraulików, kierowców, fryzjerów, budowlańców.

Najbardziej poszukiwane zawody w Polsce i w Europie

Jednym z najczęściej poszukiwanych zawodów w Polsce są zajęcia praktyczne. Można odnotować bardzo duży wzrost zapotrzebowania na hydraulików. Brakuje specjalistów, którzy posiadają kompleksową wiedzę nie tylko teoretyczną, zdobywaną za szkolnymi ławkami, lecz w praktyce.

Innym przykładem takiej profesji jest fryzjer lub kosmetyczka. Ludzie zaczęli dbać o siebie, dlatego popyt na różnego rodzaju usługi pielęgnacyjne znacznie wzrósł.

Bardzo korzystne oferty pracy posiada też zawód kierowcy. Jednak wiąże się on z wieloma wyjazdami i pozostawianiem rodziny na dłuższy czas. Dobrą alternatywą jest zatrudnienie się w zagranicznej firmie. Tryb pracy nie odbiega od tego w Polsce, a zarobki są znacznie lepsze. W znalezieniu pracy jako kierowca w Wielkiej Brytanii pomaga firma Paracross. Można też próbować szukać pracy za granicą na własną rękę.

Pogoń za karierą

Wiele osób marzy o wielkiej karierze, lecz czasami okazuje się, że praktyczne umiejętności mogą wynieść naprawdę wysoko. Okazuje się, że rynek jest bezlitosny, a dla zawodów praktycznych zawsze znajdzie się miejsce i… niemałe zarobki.